سخن روز /
راه اندازی کارخانه خوراک دام اتحادیه دامداران فارس پیگیری می شود
1402/07/26
سرپرست سازمان تعاون روستایی کشور از پیگیری برای اتمام مراحل احداث کارخانه جدید خوراک دام، طیور و آبزیان اتحادیه دامداران استان فارس خبر داد و گفت: بنا به گفته مدیر عامل این اتحادیه ساخت کارخانه مذکور تا هشت ماه آینده به پایان می رسد.  
به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان فارس، غلامرضا هادربادی که همزمان با اولین روز از دور دوم سفر ریاست محترم جمهور و هیات دولت به استان فارس در این استان حضور یافته است، بیان کرد: فاز جدید کارخانه خوراک دام اتحادیه دامداران ظرفیت تولید 10 تن محصول در ساعت را داراست و با سرمایه گذاری 500 میلیارد ریالی احداث می شود.  
معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: کارخانه خوراک دام اتحادیه دامداران استان فارس از سال 1373 شروع به فعالیت نموده و به عنوان بازوی اجرایی سازمان جهاد کشاورزی در تنظیم بازار، با ظرفیت تولید  روزانه 40 تن خوراک دام در حال فعالیت است. 
او افزود: مواد اولیه این کارخانه شامل جو، ذرت، سویا، کنجاله تخم پنبه، سبوس ، انواع ریز مغذی ها، مواد معدنی و ویتامینه است که پس از فرآوری و بسته‌بندی تحت قالب خوراک دام به تعاونی‌های تحت پوشش جهت توزیع بین دامداران ارسال میگردد. 
این مقام مسئول به بازدید خود از بند سنگی ملاتی اسماعیل آباد بخش مرکزی شهرستان خفر نیز اشاره و اظهار کرد: برای تکمیل طرح های آبخیزداری در سطح شهرستان ها پیگیری های لازم در سطح ستاد انجام خواهد شد.  
سرپرست سازمان تعاون روستایی کشور در اولین روز سفر به استان فارس به شهرستان های شیراز، خفر، جهرم و فیروزآباد عزیمت کرده است و از طرح های متنوع و متعددی از بخش کشاورزی بازدید کرد و پیگیری رفع موانع پیش روی آنها را در دستور کار خود قرار داده است.
تعداد مشاهده خبر3176 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal