سخن روز /
بیمه به عنوان تکیه‌گاه امن باید در اختیار کشاورزان قرار گیرد
مدیرعامل اتحادیه باغداران فارس:
1399/07/23

مدیرعامل اتحادیه باغداران فارس گفت: به دلیل هزینه‌های بالای تولید در بخش کشاورزی و ریسک پذیری محصولات کشاورزی، صنعت بیمه باید بین کشاورزان فراگیرتر شود وبه عنوان تکیه‌گاه امن در اختیار کشاورز قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان فارس:  کمال یدالهی سه‌شنبه 22 مهردر جلسه کارگروه بیمه محصولات کشاورزی  خاطرنشان کرد:  تشکل‌های بخش کشاورزی بعنوان حامی تولید کنندگان بخش کشاورزی از تولید تا بازاررسانی محصولات، همراه کشاورزاست و همین امر موجب اطمینان خاطر و احساس امنیت کشاورزان گردیده است و از آنجا که بیمه بخش کشاورزی متفاوت ازسایر بیمه‌های خودرو، عمر و ... است،  سیاست گذاری صندوق بیمه باید از پایین به بالا باشد و بر اساس نیاز کشاورز تبیین شود.

مدیرعامل اتحادیه باغداران فارس با بیان این‌که: میتوان برای ترغیب کشاورز به بیمه نمودن محصولات خویش، از طرح نوین بیمه گروهی استفاده نمود افزود: این طرح درصورتی امکان‌پذیر است که کشاورزان از طریق تشکل‌های بخش کشاورزی نسبت به بازاریابی محصولات خود اقدام نمایند و تشکل‌ها هم از محل کارمزدی که از محل فروش محصولات کشاورزی به آنان تعلق می‌گیرد سهم بیمه کشاورز را پرداخت نمایند.

یدالهی گفت: هم‌چنین برای اجرای این طرح لازم است که صندوق بیمه کشاورزی نسبت به امضای تفاهم‌نامه و اعطای نمایندگی به تشکل‌های بخش کشاورزی اقدام نماید.

وی افزود: باتوجه به این‌که یکی از سیاست‌های دولت و وزارت جهاد کشاورزی ایجاد زنجیره ارزش در محصولات کشاورزی می‌باشد ویکی ازمولفه‌های مهم و اساسی ایجاد زنجیره‌ها همین بازاریابی وبازاررسانی محصولات توسط تشکل‌ها می باشد، با اجرای این طرح دولت نیزبه این سیاست‌ نزدیک خواهد شد .

 

یدالهی تصرح کرد: سیاست‌های تشویقی ابزاری است تا کشاورز را به سمت بیمه سوق دهد و به همین خاطر لازم است برای کشاورزی که چندین سال محصول‌اش را بیمه کرده است اما خسارتی دریافت نکرده، طرح‌های تشویقی در نظر گرفته شود وخسارت های بخش تولید و نرخ غرامت بیمه نیز براساس قیمت روز محصولات تولیدی برآورد گردد.

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal