سخن روز /
معاون زراعت ستاد صندوق بیمه کشور:
1399/07/23

معاون زراعت ستاد صندوق بیمه کشور:

85درصد ظرفیت بیمه کشاورزی خالی است.

معاون زراعت اداره کل توسعه ستاد صندوق بیمه کشور در جلسه کارگروه بیمه محصولات کشاورزی استان فارس گفت:2 میلیون و 400هزار هکتار باغ در کل کشور وجود دارد که تنها 370هزار هکتار(حدود 15%) از باغات تحت پوشش صندوق بیمه قرار دارد و این به این معنی است که 85 درصد از ظرفیت بیمه ای خالی می باشد

اولادی اضافه کرد: طبق آمار بخش کشاورزی استان فارس در سال 97 ، از 300 هزار هکتار باغات دیمی و آبی در استان فارس تنها 40 هزار هکتار تحت پوشش بیمه‌ای قرار دارد که معادل 15 درصد کل ظرفیت استان فارس است و همان 85 درصد ظرفیت خالی نیز در استان فارس وجود دارد.

 

معاون زراعت اداره کل توسعه ستاد صندوق بیمه کشور خاطر نشان کرد: استفاده از قانون اعداد بزرگ برای پایین آوردن ضریب خطای بزرگ با گسترده‌تر کردن جامعه آماری تحت پوشش امکان پذیر است که این امر می تواند به رضایت خاطر جامعه‌ی تولید کننده و بیمه گر جامعه عمل بپوشاند.

افراد انتخاب می کنند که بخش خطرپذیر تولیدات را تحت پوشش بیمه قرار دهند

معاون باغبانی اداره کل توسعه ستاد صندوق بیمه کشور وی با بیان این‌که: در حال حاضر یا افراد پرخطر به سمت بیمه می‌آیند یا انتخاب می‌کنند که بخش خطرپذیر تولیدات را تحت پوشش بیمه قرار دهند افزود: ظرفیت صندوق در بخش باغبانی 400 تا 500 هزار هکتار می باشد و با توجه به جامعه‌ آماری پایین تر از ظرفیت موجود، احتمال افزایش ضریب خطر می‌باشد.

وی گفت: ما بدنبال این هستیم تا با گسترده تر کردن جامعه آماری و پایین آوردن ضریب خطر موجبات کاهش حق بیمه را فراهم کنیم .

معاون خدمات بیمه‌ای مدیریت بانک کشاورزی گفت: مدیریت شعب بانک کشاورزی و مجموعه بیمه‌ای استان فارس یکی از استان‌های صاحب نظر در بیمه محصولات کشاورزی است و از آنجا که ابزار مالی ابزار مدیریت در تولید است بیمه نیز ابزار یاری رسان کشاورزان باشد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به تغییر اقلیم آب‌و هوا در کشور و گرم شدن کره‌ی زمین تولید محصولات کشاورزی تحت تاثیر قرار گرفته است و بیمه ابزاری پایدار و عاملی برای تداوم کمک به تولید کنندگان بخش کشاورزی است.

پزشکی گفت: ظرفیت استان فارس در بخش کشاورزی نیاز به حمایت دارد و با کمک شبکه تعاون روستایی میتوان به کمک به کشاورزان استان ورود پیدا کرد.

تعداد مشاهده خبر14 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal