سخن روز /
استان فارس در تولید گوشت مقام دوم کشور را داراست
1399/07/23

مدیرعامل اتحادیه دامداران فارس:

استان فارس در تولید گوشت مقام دوم کشور را داراست

 

مدیرعامل اتحادیه دامداران استان فارس درجلسه کارگروه بیمه محصولات کشاورزی گفت: به شرط اینکه مقام اول خراسان بزرگ را در تولید گوشت در نظر بگیریم، استان فارس در تولید گوشت مقام دوم و در بحث تولید شیر مقام چهارم را دارد به گزارش روابط عمومی استان فارس: ابراهیم کلاهی گفت: یکی از وظایف اتحادیه دامداران پلاک‌کوبی دام است که فارس با دارا بودن قریب به 11 میلون واحد دامی به عنوان استان پایلوت با وجود تمام مشکلات در سطح اول قرار دارد

وی خاطرنشان کرد: در این راستا به لحاظ نشان دادن ارزش بیمه، در کنار پلاک‌کوبی 600 هزار دام را نیز بیمه کرده‌ایم و با هم افزایی داشته‌های اتحادیه با بیمه‌گر جذابیت ورود دامدار و سرعت‌بخشی به امر بیمه را ایجاد کردیم.

وی افزود: در امر ارزش گذاری بیمه، به نوعی قراردادی را بستیم که دفاتر بیمه هویت‌گذار اتحادیه در بحث دام باشند و 131نفر کارشناس پلاک‌کوبی اتحادیه بستر بیمه شدن دام‌ها را بین دامداران فرهنگ سازی کنند.

وی خاطر نشان کرد: در راستای ارزش گذاری بیمه، باتوجه به ظرفیت بالقوه اتحادیه و شبکه تعاون روستایی هم از نظر نرم‌افزاری و هم از بعد سخت‌افزاری و هم از لحاظ ارتباطات خاصی که بین اتحادیه و تولیدکننده وجود دارد علاوه بر بحث بیمه خدمات رایگان دیگری به تولید کننده ارائه می دهیم.

کلاهی تصریح کرد: به عنوان نمونه اتحادیه در بحث فنی و اصلاح نژاد علاوه بر مشاوره رایگان با داشتن آزمایشگاه بزرگ و مجهز، واحد دامدارای خاص را مورد آنالیز رایگان قرار می‌دهدو این هم افزایی توان‌ها می‌تواند در همه‌ی تشکل‌ها تاثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه: اما نکته‌ای وجود دارد و این‌که صندوق بیمه کشاورزی در حال حاضر 9 نمایندگی در استان فارس دارد و با وجود 30 شهرستان فارس به این معنی است که هر نمایندگی 3 شهرستان را تحت پوشش قرار خواهد داد افزود: و از آنجا که این نمایندگی می‌خواهد در امور مختلف اعم از زراعت، باغ، دام و ... ورود پیدا کند نمی توان انتظار داشت که با این حجم کار سرعت عمل و رسیدگی به امور به موقع و مطلوب انجام شود.

وی گفت: مخلص کلام اینکه برای انجام کار بزرگ ابزاری بزرگ می خواهد و ما در عمل در کنار این 9 نمایندگی قرار خواهیم گرفت و به صورت پایلوت و به مدت 6 ماه صفر تا 100 امور بیمه‌ای را انجام خواهیم داد و چنانچه رضایت دوطرفه حاصل شد در ادامه کار تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

تعداد مشاهده خبر46 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:1 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal