سخن روز /
محدودیت حمایت از کشاورز با فراگیر نشدن بیمه محصولات کشاورزی
1399/07/23

مدیرسازمان تعاون روستایی استان فارس:

محدودیت حمایت از کشاورز با فراگیر نشدن بیمه محصولات کشاورزی

مدیر سازمان تعاون روستایی استان فارس گفت: فراگیر نشدن بیمه محصولات کشاورزی بین بهره‌برداران بخش کشاورزی، حمایت از کشاورزان را محدود کرده است و ضریب خسارت صندوق بیمه را افزایش داده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان فارس؛ هدایت اله رحیمی روز سه شنبه 22 مهر در جلسه کارگروه بیمه محصولات کشاورزی که با حضور اولادی معاون زراعت اداره کل توسعه ستاد صندوق بیمه کشور، موسوی معاون باغبانی، مرادی معاون اداره کل بازرسی ستاد صندوق بیمه کشور، رزاق منش رئیس شعب بانک کشاورزی استان، مدیران عامل اتحادیه‌های استانی ومدیران عامل شرکت پنبه کاران داراب و زرین دشت در محل سالن جلسات مدیریت بانک کشاورزی برگزار شد گفت: صنعت بیمه صنعت توزیع ریسک است و نیاز است با اعتبارات دولتی همراه شود تا به بخش کشاورزی کمک کند.

وی خاطر نشان کرد: در بحث بیمه باید فردگرایی و پتانسیل بوده را کنار گذاشت و طرح نو ایجاد کرد تا جذابیت استفاده از بیمه برای کشاورز ایجاد گردد.

رحیمی گفت: شبکه تعاون روستایی استان فارس با دارا بودن 9 اتحادیه قوی استانی و تحت پوشش داشتن حدود 500 شرکت تعاونی روستایی ، کشاورزی و تولید، با ورود به بحث صنعت بیمه محصولات کشاورزی میتواند تحولی عظیم در این بخش ایجاد کند.

مدیر سازمان تعاون روستایی تصریح کرد: سازمان تعاون روستایی در فرهنگ سازی بیمه محصولات کشاورزی نیز همچون بسیاری از طرح‌های گذشته، به عنوان پایلوت در کشور و در صورت به توافق رسیدن با اداره کل توسعه صندوق بیمه کشور به این بخش ورود خواهد کرد.

رحیمی با بیان اینکه شبکه تعاون روستایی چنانچه طرح بیمه محصولات کشاورزی را پایه‌گذاری کند یکی از بخش‌های کشاورزی در این صنعت متحول خواهد شد افزود: به همین دلیل هرکدام از اتحادیه‌های استانی خواستار جایگاه خاص خودشان در صندوق بیمه هستند تا بتوانند اعتمادبخشی به کشاورز را ساری و جاری سازند.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان فارس تصریح کرد: شبکه تعاون روستایی استان فارس با ورود به بحث بیمه محصولات کشاورزی قادر خواهد بود قانون اعداد بزرگ و کاهش ضریب ریسک را در صنعت بیمه کاهش دهد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: صنعت بیمه می‌تواند درچارچوبی که منافع تشکلها و اعضاء حفظ گردد، و باتوجه به رویکرد سازمان تعاون روستایی به کشت قراردادی از طریق اعتباربخشی به تشکلها یی که متعلق به کشاورز است همراه با کشاورز باشد و با اجرای بیمه‌های گروهی و تنوع بخشی به بیمه گری ضریب خطای بیمه را کاهش دهد.

وی خاطر نشان کرد: با پایین آمدن ضریب خطای بیمه ، بیمه گروهی انتخابی هوشمندانه است چرا که سبب پایین آمدن قیمت بیمه و ترغیب کشاورز به استفاده از بیمه محصولات کشاورزی می‌گردد و از سوی دیگر صندوق بیمه در پرداخت خسارت‌های احتمالی بضاعت کامل مالی و زمانی را در پوشش خسارت‌ها خواهد داشت.

تعداد مشاهده خبر22 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal