سخن روز /
حداث یک سردخانه در داراب کلنگ زنی شد
1402/07/26
سرپرست سازمان تعاونی روستایی کشور از کلنگ زنی یک واحد سردخانه ای در شهرستان داراب خبر داد و گفت: این سردخانه توسط اتحادیه تعاون روستایی استان فارس احداث خواهد شد که امیدواریم حداکثر تا یک سال آینده به بهره برداری برسد.  
به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان فارس، غلامرضا هادربادی در دومین روز سفر به استان فارس و در حاشیه حضور در شهرستان داراب بیان کرد: این سردخانه بالای صفر در شهرک صنعتی شهرستان داراب احداث می شود. 
او با بیان اینکه ظرفیت پیش بینی شده برای واحد در دست ساخت 2 هزار تن در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: شهرستان داراب مرکز تولید محصولات مزیت داری مثل مرکبات و خرما است که ایجاد واحد های سردخانه ای در تکمیل زنجیره ارزش آن مهم است.  
این مقام مسئول با بیان اینکه این واحد صنعتی می تواند در پایداری بخش کشاورزی و ارزش آفرینی در حوزه محصولات کشاورزی به کشاورزان کمک کند، ابراز کرد: امیدوارم توفیق حاصل شود که بخش کشاورزی با کمترین هزینه و بیشترین بهره وری بتواند به سر منزل مقصود برسد.  
او با اذعان به اینکه بخش کشاورزی شهرستان داراب سرشار از قابلیت و مزیت های گوناگون است، اضافه کرد: این شهرستان در حوزه های مختلف قابلیت های زیادی دارد و می تواند باعث تحول در بخش کشاورزی شود. 
او به بازدید خود از گلخانه اسکرین هاوس مرکبات در ایستگاه تحقیقات کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت: این مجموعه علاوه بر اصالت برای تامین سلامت نهال هم مهم است زیرا که کاشت نهال یک سرمایه گذاری بلند مدت و پایدار برای کشاورز است.  
به گفته وی؛ کار بسیار ارزشمندی صورت گرفته و یک سرمایه گذاری مطمئن و پایدار در بخش کشاورزی است، بنا بر این شد که تشکل های حوزه تعاون روستایی و کشاورزی نیز در این حوزه  مشارکت داشته باشند.  
هادربادی به ضرورت تکمیل کانال انتقال آب چشمه گلابی در منطقه فسارود شهرستان داراب نیز پرداخت و افزود: کار ارزشمندی برای جلوگیری از هدر رفت آب صورت گرفته که نیاز به تکمیل دارد که از طریق معاونت آب و خاک پیگیری خواهیم کرد. 
 وی با اشاره به بازدیدش از سایت علمی تحقیقاتی شرکت تعاونی پنبه کاران داراب در وسعت 70 هکتار افزود: این سایت با ارقام مختلف پنبه از نظر شاخص های مختلف مثل مقاومت به بیماری و مقاومت به خشکی و شوری و شاخص های کمی و کیفی عملکرد طرح هایی را اجرا می کند.  
او با بیان اینکه برداشت مکانیزه پنبه در شهرستان داراب یک ضرورت است، توضیح داد: نیاز هست برای برداشت مکانیزه واردات دستگاه ها اتفاق بیفتد. 
سرپرست سازمان تعاونی روستایی کشور با بیان اینکه کارخانه بذر پنبه دلینته داراب تنها کارخانه پنبه جنوب کشور است، گفت: امیدواریم این کارخانه به خط درجه بندی بذر تجهیز شود که ما هم در تعاونی روستایی به لحاظ اعتباری کمک خواهیم کرد تا این اتفاق بیفتد.
تعداد مشاهده خبر135 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal