سخن روز /
24 هزار نهال کشت بافت خرمای مجول وارد فارس شد
مدیرعامل اتحادیه باغداران فارس خبر داد:
1399/08/25

 مدیرعامل اتحادیه باغداران فارس گفت: در فاز دوم طرح اصلاح نخلستان‌های استان فارس و کشور، اتحادیه باغداران فارس با سرمایه‌گذاری و همکاری بخش خصوصی  24 هزار نهال کشت بافت خرمای مجول از کشور امارت متحده عربی وارد و در وارد و در حال سپری کردن دوره قرنطینه در گلخانه می‌باشند و به‌محض اتمام دوره قرنطینه در کشور توزیع خواهد کرد.

کمال یدالهی خاطرنشان کرد: تمامی  نهال‌های وارداتی  کشت بافت دارای گواهی اصالت و تولید به روش اورگانوجنسیس (organogenesis) با تأییدیه موسسه گواهی نهال و بذر بین المللی  و ضمانت‌نامه شرکت تولید کننده می‌باشند و پس از گذراندن دوره قرنطینه در گلخانه اتحادیه تعاونی باغداران فارس  به  نخلستان‌ها انتقال خواهد یافت.

وی اضافه کرد:  بررسی و مطالعات لازم رقم خرمای مجول  با در نظرگرفتن شرایط آب و هوایی  علاوه بر سازگار بودن با  اقلیم مناطق کشت‌شده به علت بازار پسندی، ارزش اقتصادی بالا و همچنین سازگار بودن با اکثر مناطق خرماخیز انتخاب گردیده است.

 وی اظهار داشت: اتحادیه باغداران استان فارس از سال 96 طرح  احیاء و اصلاح  نخلستان‌های

استان  با جایگزینی ارقام بازارپسند و مورد نیاز بازارهای صادراتی را در دستور کار خود قرار داده و در اردیبهشت ماه سال جاری تعداد 7470 اصله نهال کشت بافت خرمای مجول را در استان فارس بین باغداران توزیع نموده است.

 

تعداد مشاهده خبر35 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal